«Στόχοι & Καλές Πρακτικές Προγραμμάτων και Θεματικών Δικτύων Π.Ε. των Σχολείων και των ΚΠΕ στο πλαίσιο της Εκπαίδευσης για την Αειφόρο Ανάπτυξη».

Το ΚΠΕ Ανωγείων και οι Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας Εκ/σης της Π.Ε. Ρεθύμνης μέσω των Υπευθύνων  Σχολικών Δραστηριοτήτων σε συνεργασία το Παλαιοντολογικό Μουσείο Ρεθύμνου – Μουσείο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας συνδιοργανώσουν ενημερωτική εσπερίδα  για την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση και την Αειφορία στο Ρέθυμνο, την Τετάρτη    19 Οκτωβρίου 2016 στις 5.00μ.μ. στο Παλαιοντολογικό Μουσείο Ρεθύμνου, με τίτλο   «Στόχοι & Καλές Πρακτικές Προγραμμάτων και Θεματικών Δικτύων  Π.Ε. των Σχολείων και των ΚΠΕ στο πλαίσιο της Εκπαίδευσης για την Αειφόρο Ανάπτυξη».