«Η σημασία των Υγροτόπων στα προγράμματα Π.Ε.: η περίπτωση της εκβολής του Κουρταλιώτη και η λίμνη της Πρέβελης»

Προκήρυξη σεμιναρίου εκπαιδευτικών περιβαλλοντικών ομάδων σχολείων του Περιφερειακού Θεματικού Δικτύου:«Υγροτ(ρ)οπο…ποιώ τη συμπεριφορά μου.

Το Κ.Π.Ε Ανωγείων και το Κ.Π.Ε. Ιεράπετρας-Νεάπολης, στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση & Δια βίου Μάθηση», Άξονας Προτεραιότητας 7, Υποέργο 2, που συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο και από Εθνικούς πόρους,  σε συνεργασία με τους Υπευθύνους  Σχολικών Δραστηριοτήτων της Κρήτης, διοργανώνουν τριήμερο  επιμορφωτικό Σεμινάριο, στο πλαίσιο της συμμετοχής του ΚΠΕ Ανωγείων στο Περιφερειακό Θεματικό  Δίκτυο «ΥΓΡΟΤ(Ρ)ΟΠΟ…ΠΟΙΏ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ» που συντονίζει του ΚΠΕ Ιεράπετρας-Νεάπολης.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις  24-25-26 Απριλίου 2015 στην περιοχή της Πρέβελης Π.Ε Ρεθύμνης.

Θέμα του Σεμιναρίου: