Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης(ΚΠΕ)Ανωγείων προτίθεται να διοργανώσει σε συνεργασία με το ευρωπαϊκό Πρόγραμμα πολιτικής προστασίας RACCE του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Κρήτης, το Φυσικό Πάρκο Ψηλορείτη, με τις Υπεύθυνες σχολικών δραστηριοτήτων της Α/θμιας και Β/θμιας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ν. Ρεθύμνης,  και τη Σχολική Σύμβουλο Φυσικών Δυτικής Κρήτης, Επιμορφωτική Ημερίδα  με θέμα: «Αντιμετώπιση των Σεισμικών και Ηφαιστειακών καταστροφών και οι Ψυχολογικές Επιπτώσεις τους στα παιδιά» για ομάδες ενηλίκων πολιτών της τοπικής κοινωνίας της περιοχής του Ν. Ρεθύμνης το Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2013 στο Ρέθυμνο, στο «Σπίτι του Πολιτισμού».

Πρόγραμμα Ημερίδας και Πίνακας συμμετεχόντων:

Πίνακας Συμμετεχόντων

Πρόγραμμα Ημερίδας