Σχεδιάζοντας προγράμματα Π.Ε, αξιοποιώντας το σχολικό χώρο για μια περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση: το παράδειγμα των σχολικών κήπων

Το ΚΠΕ Ανωγείων σε συνεργασία με τις Υπεύθυνες Σχολικών Δραστηριοτήτων της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης και την Π.Ε.ΕΚ.Π.Ε. Παράρτημα Κρήτης και το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών στο 9ο Δ.Σ. Ρεθύμνης προτίθεται να διοργανώσει, στο πλαίσιο του Θεματικού Έτους 2013-14 «Ενεργοί Πολίτες», διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας του Ρεθύμνου στις 1-2 Νοεμβρίου 2013. Το σεμινάριο αφορά εκπαιδευτικούς, οι οποίοι  πρόκειται να υλοποιήσουν πρόγραμμα Π.Ε. με θέμα παρόμοιο του σεμιναρίου για το σχολικό έτος 2013-14 και θα πραγματοποιηθεί στο 9Ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνης.

Αρχεία Σεμιναρίου

Ονόματα Σεμιναρίου