Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το 1ο Θερινό Σχολείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Γεωπάρκου Σητείας

Το Γεωπάρκο Σητείας, σε συνεργασία με τα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Ανωγείων, Αρχανών-Ρούβα-Γουβών, Βάμου, Ιεράπετρας-Νεάπολης και το 2ο Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστήμων Ηρακλείου, διοργανώνουν το 1 ο Θερινό Σχολείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για τους Γεώτοπους και την Αειφορία με τίτλο: “Γεωδιαδρομές στα χνάρια του Δεινοθήριου της Σητείας!”, από την Παρασκευή 3 Ιουλίου έως την Πέμπτη 9 Ιουλίου 2020, στο Καρύδι Σητείας και στην ευρύτερη περιοχή.

Το Θερινό Σχολείο πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: “Ψηλαφώντας τη μνήμη της γης μέσα από τη γεωποικιλότητα, τα Γεωπάρκα και τις ανθρωπογενείς δραστηριότητες” που συντονίζει το ΚΠΕ Ανωγείων. Απευθύνεται σε πενήντα (50) εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας όλης της χώρας και σε πολίτες. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά την αίτηση πρόθεσης συμμετοχής τους μέχρι την Τρίτη 25 Φεβρουάριου 2020. Θα ακολουθήσει δεύτερη ανακοίνωση με αναλυτική ενημέρωση σχετικά με το πρόγραμμα, τις δράσεις, καθώς και με άλλες χρήσιμες πληροφορίες.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το1ο Θερινό Σχολείο Περιβαλλοντικής
Εκπαίδευσης του Γεωπάρκου Σητείας.

Τεχνική Yποστήριξη website