ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΔΡΑΣΗ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΚΠΕ ΑΝΩΓΕΙΩΝ

Το ΚΠΕ Ανωγείων, ως συντονιστής του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης , “Ψηλαφώντας τη μνήμη της γης μέσα από τη γεωποικιλότητα, τα Γεωπάρκα και τις ανθρωπογενείς δραστηριότητες” καλεί τα σχολεία, μαθητικές ομάδες και εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης που συμμετέχουν στο Δίκτυο να πάρουν μέρος σε μια κοινή δράση στο πλαίσιο του Δικτύου.

Οι μαθητές με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών τους, θα πρέπει να συμβουλευτούν τις θεματικές ενότητες του Δικτύου ,“Ψηλαφώντας τη μνήμη της γης μέσα από τη γεωποικιλότητα, τα Γεωπάρκα και τις ανθρωπογενείς δραστηριότητες” και να τραβήξουν σχετικές φωτογραφίες από την περιοχή τους. Από τις αυτές θα πρέπει το σχολείο να επιλέξει τις τρεις (3) πιο αντιπροσωπευτικές και να τις αποστείλει στο εως τις 24/12/2019, στο παρακάτω μειλ: mail@kpe-anog.reth.sch.gr ή σε cd στην παρακάτω διεύθυνση: Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανωγείων, Μαθητική Εστία, Ανώγεια Ρεθύμνου, Τ.Κ 74051 Κρήτη.

Τεχνική Yποστήριξη website